Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Binnenland
  • Gerecht

Twee jaar cel voor woordvoerder Sharia4Belgium

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Bewerkt door: Peter Luysterborg, Yari Pinnewaert
4/05/12 - 09u48  Bron: belga.be
Fouad Belkacem (alias Abu Imram) was zelf niet op de uitspraak aanwezig. © photo news.

UPDATE De correctionele rechtbank van Antwerpen heeft Fouad Belkacem (30) uit Boom, de woordvoerder van de radicale moslimbeweging Sharia4Belgium, veroordeeld voor het aanzetten tot haat tegen niet-moslims en het belagen van Frank Vanhecke, de weduwnaar van Marie-Rose Morel. Belkacem kreeg twee jaar cel, waarvan één jaar effectief, en 550 euro boete.

De voorbije jaren had Belkacem verschillende filmpjes op You Tube geplaatst waarin hij de moslims superieur noemde en hen opriep om te domineren en om de ongelovigen, de niet-moslims, te bestrijden. Hij gebruikte opruiende taal en liet zich begeleiden door geweerschoten en afbeeldingen van wapens.

"Hij zet zijn toehoorders op deze manier zonder twijfel aan tot discriminatie, segregatie, haat of geweld tegen de groep van de niet-moslims en wakkert de vijandigheid tussen de verschillende geloofsgemeenschappen aan", stelt de rechtbank in het vonnis.

Belkacem ontkende dat hij opriep tot haat of geweld, maar dat geeft hem volgens de rechtbank geen vrijgeleide om zich voor het overige volledig te laten gaan in zijn haatdragende boodschappen.

Marie-Rose Morel
Hij werd daarnaast ook veroordeeld voor het belagen van Frank Vanhecke. In een filmpje dat een dag na het overlijden van Marie-Rose Morel gepost werd, slingerde hij allerlei brutale verwensingen naar haar hoofd. Hij wilde daarmee haar gelijkgezinden treffen en de nabestaanden storen bij het verwerken van hun verdriet.

Belkacem streeft volgens de rechtbank een soort van "heldenstatus" na bij zijn volgelingen en geniet met volle teugen van de media-aandacht die hem door zijn wangedrag te beurt valt. Hij neemt geen verantwoordelijkheid voor zijn daden en tracht zo veel mogelijk afstand te nemen van de mogelijke gevolgen ervan op het gedrag van zijn toehoorders. Kortom: hij weigert de gevaren van zijn handelen in te zien.

Belkacem werd voor al deze feiten in februari al eens bij verstek veroordeeld tot twee jaar effectief en 550 euro boete, maar hij tekende verzet aan tegen het vonnis. De man was niet aanwezig op de uitspraak. Hij moet Filip Dewinter, Frank Vanhecke en het Centrum voor Gelijkheid van Kansen en Racismebestrijding één euro schadevergoeding betalen.

    Lees ook

  • Sharia4Belgium-woordvoerder: "Ik heb nooit opgeroepen tot geweld"
  • Gezicht Sharia4Belgium gedagvaard voor homohaat
Frank Vanhecke, de weduwnaar van Marie-Rose Morel, en haar moeder Myriam Van Loon. © photo news.

Gewezen Vlaams Belang-voorzitter Frank Vanhecke heeft inmiddels gereageerd op de veroordeling. Hij vraagt de Antwerpse procureur-generaal om de nationaliteit af te nemen van Fouad Belkacem.

"Straf van Allah"
De voorbije jaren had Belkacem verschillende filmpjes op YouTube geplaatst waarin hij de moslims superieur noemde en hen opriep om de ongelovigen, de niet-moslims, te bestrijden. Daags na het overlijden van Marie-Rose Morel, de echtgenote van Vanhecke, plaatste hij een filmpje op het net waarin hij haar dood "een straf van Allah" noemde.

Vlaams Belang, de vroegere partij van Vanhecke, sluit zich bij die eis aan. Kopstuk Filip Dewinter merkt op dat dit vonnis niet zal volstaan om Belkacem effectief op te sluiten. "Gevangenisstraffen van minder dan drie jaar effectief worden in België wegens het tekort aan gevangeniscapaciteit immers niet uitgevoerd. Abu Imran kan nu nog in beroep gaan. Wanneer Belkacem niet in beroep gaat of de strafmaat in beroep bevestigd wordt, komt hij er dus vanaf met een enkelband".

Wat vind jij van dit nieuws?

  • fascinerend
  • grappig
  • hartverwarmend
  • frustrerend
  • beangstigend
  • deprimerend
  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Gerecht
  • Antwerpen
  • Provincie Antwerpen
  • Religie
  • Islam

gerelateerd nieuws

  • Sharia4Belgium-woordvoerder: "Ik heb nooit opgeroepen tot geweld"

  • Gezicht Sharia4Belgium gedagvaard voor homohaat

  • Parket opent strafonderzoek tegen ACW

    Parket opent strafonderzoek tegen ACW

Meer over
  • Gerecht
  • Antwerpen
  • Provincie Antwerpen
  • Religie
  • Islam

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet