Joke Schauvliege.
© belga.
Het bedrag van de meerjarige subsidie-aanvragen (2013-14/6) in het kader van het Kunstendecreet bedraagt 150,8 miljoen euro en is 11 procent lager dan bij de vorige ronde. Toch wordt nog steeds een derde meer gevraagd dan er middelen beschikbaar zijn, zo blijkt uit cijfers van Vlaams minister van Cultuur Joke Schauvliege (CD&V).
De vorige ronde (2010-2012) waren er 371 aanvragen, goed voor 168 miljoen euro gevraagde middelen, en werden er 278 aanvragen goedgekeurd, goed voor 98 miljoen euro subsidies. Voor de nieuwe ronde werden 356 aanvragen ingediend, waaronder 56 nieuwe aanvragers, goed voor een gevraagd bedrag van 150 miljoen euro.
"In grote van orde zal het toe te kennen bedrag dat van de vorige keer benaderen," aldus minister Schauvliege. Dat er opnieuw een derde minder middelen zijn dan wat gevraagd wordt, was vroeger ook zo en heeft volgens de minister niets te maken met besparingen. "Alleen, en dat is belangrijk, verschuift de verhouding structurele/projectsubsidies naar 90/10, terwijl dat voordien 97/3 was. Meer projectsubsidies geven meer ruimte en kansen aan vernieuwing en experiment, iets wat trouwens de sector zelf heeft gevraagd."
De beoordelingscommissies en de administratie hebben in februari preadviezen uitgebracht en de organisaties hadden de kans om daarop te reageren. Ten laatste op 30 juni neemt de Vlaamse regering een beslissing, nadat de definitieve adviezen worden uitgebracht.


