Ga terug naar HLN
-
  • Aanmelden
  • Mijn bewaarde artikels
  • Welkom
  • Afmelden
  • Mijn bewaarde artikels

  • Lezersservice
  • Digikrant
  • Abonnement
hln
  • Binnenland
  • Buitenland
  • Sport
  • Showbizz
  • meer hln
    • You
    • Geld
    • Planet
    • Bizar
    • Muziek
    • iHLN
    • Wetenschap
    • Auto
    • Reizen
    • video
    • foto
  • 24u Binnenland
  • Belastingen

Fiscus behandelt nog altijd niet iedereen gelijk

bewaar artikel
  • artikel
  • reacties
Door: redactie
27/10/10 - 15u32

Belastingplichtigen worden nog altijd niet overal gelijk behandeld. Dat blijkt uit een derde en laatste studie die staatssecretaris voor Fraudebestrijding Carl Devlies bestelde en vandaag voorstelde.

De kans dat een onderneming aan een grondige belastingcontrole onderworpen wordt, hangt sterk af van de plaats waar de onderneming gevestigd is. Ook voor de zelfstandigen verschilt de kans op een grondige controle van controlecentrum tot controlecentrum. In Roeselare bijvoorbeeld bedraagt die kans 3,2% terwijl dat in Hoei maar 0,6% is.
 
Zelfstandigen hebben met 73% de grootste kans op een beheerscontrole. Bedrijfsleiders lopen 61% kans en loontrekkers hebben één kans op twee om aan een controle onderworpen te worden.
 
Werklast spreiden
Het onderzoek heeft aangetoond dat performantie bij de inspectiediensten hand in hand gaat met een gelijkere behandeling. Het onderzoeksbureau geeft dan ook enkele aanbevelingen aan de federale regering. Zo moet de werklast beter gespreid worden over de verschillende controlecentra en moeten de bestaande werk- en organisatieprocessen efficiënter worden.
 
De studie onderzocht naast de fiscus ook de inspecties van de drie grote sociale departementen: arbeid, sociale zekerheid en volksgezondheid. Qua gelijke behandeling scoren de Rijksdienst voor Sociale Zekerheid (RSZ), de Rijksdienst voor Arbeidsvoorziening (RVA) en de FOD Sociale Zekerheid goed. Andere diensten, zoals het Riziv en de Sociale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (SIOD), hebben dan weer nog werk aan de gelijke behandelingen.
 
Devlies noemt een gelijke behandeling door fiscus en inspectiediensten "een kwestie van elementaire rechtvaardigheid", waar de volgende federale regering blijvend werk van zal moeten maken. (belga/sps)

  • Reageer
  • bewaar artikel
  • Mail
  • Print
Rapporteer een fout in het artikel aan onze redactie

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!
  • algemene voorwaarden en gedragscode
Aan het laden...

Meer over
  • Belastingen
  • Carl Devlies

gerelateerd nieuws

  • Belgische belastingaangifte is te ingewikkeld

    Belgische belastingaangifte is te ingewikkeld

  • Veertig huiszoekingen in onderzoek naar massale belastingfraude

    Veertig huiszoekingen in onderzoek naar massale belastingfraude

  • "Pak gepensioneerden en invaliden verliezen hoger vakantiegeld aan fiscus"

    "Pak gepensioneerden en invaliden verliezen hoger vakantiegeld aan fiscus"

Meer over
  • Belastingen
  • Carl Devlies

    HLN.be

  • RSS (wat is RSS?)
  • HLN.be op Facebook
  • HLN Nieuwsbrief
  • Surf naar m.hln.be
  • Smartphone

     

  • HLN als homepagina
  • HLN in je favorieten
  • Raadpleeg het archief
  • De laatste 48 uur
  • Toevoegen aan Google

     

  • contacteer HLN.be
  • adverteren op HLN.be
  • vacatures
  • partnersites
  • hoe ons bereiken?

    De krant

  • contacteer de krant
  • abonneer je
  • de krant tijdens mijn vakantie
  • info ivm abonnementen
  • iPad

© 2013 De Persgroep Digital - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl.

acap enabled
  • Mediargus
  • reprocopy
  • Disclaimer CIM Internet