Een derde meer oproepen voor Tele-Onthaal na dood Yasmine

bewaar artikel
Door: redactie
10/07/09 - 12u29

Vlaanderen heeft na de zelfmoord van Yasmine blijkbaar de behoefte gehad om zijn verhaal aan een luisterend oor te kunnen te vertellen. De hulplijn Tele-Onthaal kreeg ook in de dagen na de rouwplechtigheid van Yasmine afgelopen vrijdag nog emotionele reacties op de gebeurtenissen. De voorbije twee weken kreeg de hulplijn maar liefst 33 procent meer oproepen te verwerken.

Toch ligt de drempel om over zijn gevoelens te praten nog altijd heel hoog bij de Vlaming. Zo beginnen heel veel mensen nog altijd heel aarzelend aan hun verhaal. Pas als ze hun eigen ervaringen ergens aan kunnen vastknopen, bloeien ze open. Zo werd Yasmine in 257 oproepen zelfs expliciet vernoemd als reden om naar Tele-Onthaal te bellen.

Zelfdoding
De mensen die belden, deden dat om allerhande redenen. Tele-Onthaal kreeg opvallend veel oproepen van mensen die zelf gedachten hebben aan zelfdoding, of iemand kennen met gelijkaardige gedachten. Ook nabestaanden van mensen die zelfmoord pleegden vonden de weg naar de hulplijn, om over hun herinneringen en - soms onverwerkte - gevoelens te praten. Het thema 'zelfdoding' was daarmee goed voor 17 procent van de oproepen, terwijl dat gewoonlijk maar vier procent is.

Holebi's
Tele-Onthaal kreeg ook veel oproepen van holebi's die zich identificeerden met Yasmine en die diep onder de indruk waren van het verlies van de zangeres. Aanvaarding van het 'holebi-zijn' kwam de afgelopen twee weken duidelijk meer aan bod als gespreksthema, aldus nog Tele-Onthaal. (sps)

Tele-Onthaal is 24u/24 bereikbaar voor een gesprek, telefonisch op het nummer 106 of online via www.tele-onthaal.be

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!