Bankgeheim brokkelt verder af
De fiscus kan bij vermoeden van fraude bankgegevens opvragen.
België ondertekent de volgende dagen overeenkomsten met Nederland, Frankrijk en Duitsland. Daardoor kan onze fiscus fiscale en bancaire gegevens uitwisselen met andere belastingadministraties.
Uitwisseling infoStaatssecretaris voor Financiën Bernard Clerfayt (MR) trekt vandaag naar Berlijn voor een ontmoeting met een aantal collega's van de Oeso. Op het programma staan onder meer gesprekken over de uitwisseling van informatie in het kader van de strijd tegen belastingontduiking met de Franse minister van Begroting en de Duitse minister van Financiën.
België op grijze lijstDrie maanden geleden zette de Oeso België op de grijze lijst van belastingparadijzen omdat onze fiscus geen financiële gegevens uitwisselt met de belastingadministraties van andere landen. Sindsdien gooit ons land het over een andere boeg. Vandaag wordt hierover een protocol met Nederland ondertekend. Over enkele dagen volgt Frankrijk, bevestigt Clerfayt. Een overeenkomst met Duitsland zal over enkele weken rond zijn. Met de VS, China, Rusland, het Verenigd Koninkrijk, Brunei en het eiland Man werden al protocollen gesloten.
Clerfayt benadrukt dat er geen automatische uitwisseling van informatie komt. Maar als de Belgische fiscus vermoedens heeft van fraude over welbepaalde belastingplichtigen kan ze aan de buitenlandse collega's inlichtingen vragen. (belga/vsv)