Vlaming wil oude dag thuis doorbrengen

bewaar artikel
Door: redactie
21/04/09 - 12u47

Bijna iedereen (98 procent) van de actieve bevolking wil liefst van al nooit in een rusthuis terechtkomen. Drie vierde zou zijn oude dag graag thuis doorbrengen. Bovendien blijft de Vlaming rekenen op steun van zijn familie. Dat blijkt uit een enquête bij meer dan 1.200 Vlamingen.

"Eén van de meest opvallende resultaten is dat het beeld dat we hebben van onze rusthuizen niet bijster positief is. Hoewel één Vlaming op drie kans maakt om ooit in een rusthuis terecht te komen, wil vrijwel niemand dit", luidt het.

Hulp
Terwijl drie op vier niet-zorgbehoevenden denken hulp van de kinderen te krijgen, blijkt dat maar bij 40 procent van de zorgbehoevenden daadwerkelijk het geval. Van de partner wordt in 62 procent van de gevallen steun verwacht, terwijl dat maar het geval is bij 43 procent.

Pensioen
Drie kwart van de ondervraagden wil voor zijn zestigste zijn loopbaan stopzetten en gemiddeld vinden we 58 jaar een mooie leeftijd om met pensioen te gaan. Terwijl de verwachte pensioenleeftijd in 2008 nog op 62 jaar lag, denkt de helft van de Vlamingen maar op 65 jaar met pensioen te kunnen gaan om zo zijn pensioen veilig te stellen. Bijna de helft van de niet-gepensioneerden denkt niet rond te zullen komen met zijn wettelijk pensioen. Zelfs met een aanvullend pensioen, waarvoor maar liefst 70 procent nu al spaart, vreest één op vier dat dit niet zal lukken. (belga/bdr)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!