Een vermogensonderzoek of een onderzoek naar de relaties in en rond een vennootschap, zoals de door Dedecker ingehuurde detective zou hebben gevoerd, is perfect normaal en wettelijk, zegt Jan Claus, voorzitter van de Unie van Belgische Detectives.
Politicus
"Ook multinationals doen dit, en dan vindt iedereen dat perfect normaal. Maar van zodra er een politicus mee gemoeid is, wordt van maffia-, Gestapo- of onderwereldpraktijken gesproken. Een onderzoek naar de linken van een politicus met een bedrijf zou dan plots illegaal zijn. Zeer vreemd."
Strengste wetgeving
Claus wil geen uitspraken doen over het dossier zelf, maar enkel het algemeen wettelijk kader schetsen. "België heeft de strengste wetgeving van Europa wat betreft het privéonderzoek", zegt hij.
"De opdrachtgever en de opdrachthouder hebben zich aan hun wettelijke verplichtingen te houden. Als die niet gerespecteerd zijn, is het aan de afdeling Private Veiligheid van Binnenlandse Zaken om een onderzoek in te stellen. Daar kunnen wij niet over oordelen."
De zaak is volgens Claus te herleiden tot een politiek debat, "en daar distantieert de sector zich van". (belga/edp)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


