-
 

Modrikamen werkt aan 'plan B'

Vrijdag weigerde het hof van beroep in Brussel nog om het stemrecht van de Fortis-aandeelhouders te beperken op de volgende algemene vergadering van de holding, maar dat belet advocaat Mischaël Modrikamen niet om te blijven werken aan een "plan B".

Beperking
Het was Modrikamen zelf die voor de 2.400 aandeelhouders die hij vertegenwoordigt, aanstuurde op een beperking van het stemrecht. Hij wilde dat de nieuwe aandeelhouders -zij die Fortis-stukken hebben gekocht na 14 oktober vorig jaar- zich niet zouden mogen uitspreken over de transactie met BNP Paribas.

Het hof van beroep ging niet op die vraag in en oordeelde dat er geen onderscheid tussen de aandeelhouders mag worden gemaakt. Door dit arrest vergroot de kans op een ja-stem voor de deal.

Geen extra agendapunt
De rechter weigerde ook de vraag van Modrikamen om een agendapunt toe te voegen aan de algemene vergadering, waarbij de aandeelhouders zich zouden kunnen uitspreken over de wenselijkheid van een 'stand-alone' voor Fortis.

Strijdlust
Aanvankelijk erkende de Brusselse advocaat zijn nederlaag in het dossier, maar woensdag klonk hij al heel wat strijdlustiger. "We onderzoeken nog altijd de verschillende pistes die zich aandienen", aldus meester Olivier Bonhivers van zijn kabinet. Volgens hem blijven alle mogelijkheden open, waaronder een "plan-B".

Knopen doorgehakt
Eén van de volgende dagen zouden knopen worden doorgehakt, aldus Bonhivers. Of er volgende maandag een persconferentie komt zoals het weekblad Trends-Tendances bericht, noemde hij "voorbarig".

Volgens het zakenblad zou Modrikamen samen met de andere aanhangers van een stand-alone-scenario, zoals Test-Aankoop en Adaf, deze optie nog steeds blijven verdedigen. Volgende maandag zouden de initiatiefnemers zelfs hun "dream team" voorstellen.

Nieuwe fase
Morgen om 11 uur start dan een nieuwe fase in de juridische strijd rond Fortis. Dan vindt op de handelsrechtbank van Brussel een hoorzitting plaats waar de agenda zou worden vastgelegd in de zaak, ditmaal ten gronde. Met dit initiatief hoopt Modrikamen de ontmanteling van Fortis te annuleren en een schadevergoeding te bekomen. (belga/edp)
15/04/09 19u30
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


acap enabled
Mediargus
Metriweb