-
 

Getrouwde werklozen kunnen tot 15.000 euro claimen

Getrouwde werklozen kunnen tot ruim 15.000 euro claimen van de fiscus. Dat volgt uit een arrest van het Grondwettelijk Hof, schrijven de Corelio-kranten vandaag.

Mindere stimulatie
Door de belastinghervorming van de regering-Verhofstadt I werden de verschillende samenlevingsvormen fiscaal gelijkgeschakeld. Daardoor maakt het sinds 2004 voor belastingbetalers niet meer uit of ze getrouwd zijn of feitelijk samenwonen.

Deze zogenaamde decumul of afschaffing van "de prijs van het huwelijk" gold echter niet voor werklozen. Dat was een bewuste politieke keuze. Op die manier werd vermeden dat werklozen door een hogere netto werkloosheidsvergoeding minder zouden worden gestimuleerd om werk te zoeken.

Schending gelijkheidsbeginsel
Het resultaat was wel dat werklozen die getrouwd zijn of wettelijk samenwonen, doorgaans meer belasting betalen dan werklozen die feitelijk samenwonen. Het Grondwettelijk Hof oordeelde vorige week dat die verschillende behandeling neerkomt op een schending van het gelijkheidsbeginsel.

Hoewel het arrest strikt juridisch enkel van toepassing is op het concrete geval waarover het Hof zich uitsprak, geldt dezelfde redenering voor alle gehuwden of wettelijk samenwonenden die werkloosheidsuitkeringen ontvingen. (belga/ka)
09/04/09 06u14
      mailIcon Mail een vriend(in)      printIcon Printversie

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.


acap enabled
Mediargus
Metriweb