Dienstencheques beperkt voor gehandicapten met PAB

bewaar artikel
Door: redactie
3/02/09 - 20u00

Personen met een handicap die van de Vlaamse overheid een Persoonlijk Assistentie Budget (PAB) krijgen om hun zorg te organiseren, kunnen niet langer onbeperkt huishoudelijke hulp betalen met dienstencheques. De RVA heeft sinds 1 juli een maximumgrens van 2.000 dienstencheques ingesteld voor mindervaliden die erkend zijn door het Vlaams Agentschap voor Personen met een Handicap (VAPH).

Huishoudelijke hulp
PAB-houders kunnen gebruikmaken van dienstencheques om huishoudelijke hulp aan te kopen. Tot 1 juli konden ze een onbeperkt aantal dienstencheques aankopen, maar nu is er een maximumgrens. Volgens Vlaams parlementslid Bart Van Malderen (sp.a) ligt die grens voor bepaalde mensen te laag. Voor de betrokkenen is hulp aankopen via het reguliere circuit immers te duur.

"Systeem moet leefbaar zijn"
Van Malderen vroeg Vlaams minister van Welzijn Veerle Heeren (CD&V) in de commissie Welzijn van het Vlaams parlement of ze de kwestie zou aankaarten bij federaal minister van Werk Joëlle Milquet. Minister Heeren zei dat het nooit de bedoeling is geweest om het volledige PAB met dienstencheques te betalen. "Het systeem van dienstencheques moet ook voor de overheid leefbaar zijn", zei ze. (belga/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!