Vlaamse overheid investeert 500 miljoen in groeibedrijven

bewaar artikel
Door: redactie
18/12/08 - 16u16

Met de oprichting van het XL Fonds willen de investeringsmaatschappij Gimv en de Vlaamse overheid kapitaal ter beschikking stellen van ondernemingen die vanuit Vlaanderen willen en kunnen groeien. Dat moet hen tevens helpen om geld aan te trekken van de banken. Gimv en het Vlaams Gewest spijzen het XL Fonds elk met 250 miljoen euro. Daarnaast hoopt Gimv nog 100 tot 200 miljoen euro te vinden bij externe investeerders.

Investeringen
Het XL Fonds werd vanochtend voorgesteld door Vlaams minister Dirk Van Mechelen, Herman Daems, voorzitter van Gimv, en Koen Dejonckheere, ceo van de investeringsmaatschappij. Het fonds mikt op investeringen van 20 tot 100 miljoen euro die 7 tot 10 jaar lopen. Dat zal wellicht voornamelijk gebeuren via minderheidsparticipaties, maar ook andere formules zijn mogelijk.

Potentieel
Het XL Fonds richt zich tot groeibedrijven met een ondernemingswaarde van 75 tot 750 miljoen euro, die een gezonde activiteit hebben uitgebouwd en vanuit Vlaanderen potentieel zien om door te groeien. Het kan gaan om internationalisering, investeringen in onderzoek en ontwikkeling of een uitbreiding van de productiecapiciteit. Bedrijven uit tal van sectoren kunnen een beroep doen op het fonds. (belga/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!