Vlaams minister van Begroting Dirk Van Mechelen spreekt van een 'historische' begroting.
Terwijl op federaal vlak een politieke crisis woedt, heeft het Vlaams parlement de begroting voor volgend jaar goedgekeurd. De meerderheid stemde voor, de oppositiepartijen Vlaams Belang, Groen! en LDD stemden tegen. N-VA, tot voor enkele maanden in de meerderheid en nu in de oppositie, onthield zich.
Historisch
Na een debat van meer dan 15 uur en tussenkomsten van 68 parlementsleden, was het de beurt aan Vlaams minister van Begroting Dirk Van Mechelen om een repliek te geven. Hij sprak van een 'historische' begroting die mee een antwoord moet trachten te bieden op de financiële crisis en die start binnen een schuldenvrij Vlaanderen.
Nieuw beleid
De begroting bevat voor 1,7 miljard euro aan nieuw beleid. "Dit maakt van de begroting 2009 een absolute impulsbegroting", zei Van Mechelen. Een groot deel van de extra middelen gaat naar de jobkorting, de lastenverlaging van 250 tot 300 euro voor werkende Vlamingen. Er is ook extra geld voor kinderopvang, energiebesparende maatregelen in woningen, openbaar vervoer en welzijn.
Minder inkomsten
Door de economische recessie zullen de Vlaamse inkomsten uiteindelijk lager uitvallen, maar de begroting bevat voor ongeveer een half miljard euro provisies om dat op te vangen. (belga/sam)


