Waals minister van Milieu Benoît Lutgen is sterk tegen het idee om een Waalse bank te creëren. "Een Waalse bank? Dat is hetzelfde als in je eigen voet schieten", aldus Lutgen.
De Waalse regio gaat zich voorzien van een investeringsfonds waardoor een massieve mobilisatie van het spaargeld van de burgers mogelijk wordt. Het investeringsfonds zal ook over de nodige middelen beschikken om de Waalse economie terug te lanceren. De socialistische ministers Rudy Demotte en Jean-Claude Marcourt leggen momenteel de laatste hand aan het project.
"Waar komt dit idee vandaan? Er is nooit sprake van geweest in de regering. We hebben wel gesproken over een eventueel defensief fonds. Maar we hebben nooit gesproken over de criteria of de manier waarop dat zoiets uitgevoerd zou worden. Een Waalse bank is voor mij: nee nee en nog eens nee", aldus Lutgen. (belga/tdb)


