Kamer roept bijzondere commissie Bankcrisis in het leven

bewaar artikel
Door: redactie
4/12/08 - 22u36
Premier Leterme en minister van Financiën Reynders bij de eerste staatsinjectie van Fortis, eind september 2008, toen nog met de Nederlandse minister Wouter bos erbij. UPDATE

De plenaire Kamer heeft vanavond zoals verwacht een bijzondere commissie in het leven geroepen het leven die zich moet buigen over de mechanismen van en verantwoordelijkheden voor de financiële crisis in ons land.
De oppositiepartijen eisen al een tijdje de oprichting van een parlementaire onderzoekscommissie die moet uitspitten wat er nu echt gebeurde tijdens de cruciale weken van de financiële crisis.
De commissie moet werken op basis van een rapport dat vier experten zullen opstellen. Indien nodig kan de commissie zich nadien omturnen tot een echte onderzoekscommissie. Er waren 96 ja-stemmen (meerderheid en Ecolo/Groen!), 26 tegenstemmen (sp.a, Vlaams Belang en N-VA) en 6 onthoudingen (LDD en FN).

"Pure windowdressing"
Tijdens het debat hekelden de oppositiepartijen het gebrek aan durf om een echte parlementaire onderzoekscommissie op te richten. Sp.a-fractieleider Peter Vanvelthoven had het over pure windowdressing. Dit is volgens hem het bewijs dat de meerderheid een aantal dingen te verbergen heeft.

Ook Vlaams Belang-fractieleider Gerolf Annemans en LDD-Kamerlid Robert Van de Velde haalden uit naar de meerderheid. Volgens Van de Velde blijven tientallen essentiële vragen over de crisis onbeantwoord en gaat de meerderheid toch gewoon over tot de orde van de dag. "U draagt een verpletterende verantwoordelijkheid", klonk het.

Groen!
Opvallend is dat Groen! mee met de meerderheid stemde, hoewel de Vlaamse groenen in tegenstelling tot zusterpartij Ecolo luid om een onderzoekscommissie hebben geroepen.

De plenaire Kamer zette vanavond tevens definitief het licht op groen voor het wetsontwerp dat een wettelijk kader schept voor het gebruik van menselijk lichaamsmateriaal. Dat gebeurde met 95 stemmen voor (meerderheid en LDD) en 34 onthoudingen (de rest van de oppositie). (belga/mvdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!