"Weinig kandidaten voor financiering Masterplan door crisis"

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
19/11/08 - 12u13

Het Rekenhof vreest dat er omwille van de huidige crisis op de financiële markt misschien maar weinig kandidaten zullen zijn voor de financiering van het Antwerpse Masterplan. Daardoor zou de concurrentie niet ten volle kunnen spelen, wat de financieringsvoorwaarden minder gunstig maakt.

Dat zei raadsheer Ignace De Somer vandaag in de commissie Openbare Werken van het Vlaams parlement, tijdens de hoorzitting over de financiering van het Masterplan. "De banken zullen wellicht een consortium moeten vormen, maar het is de vraag of er genoeg kandidaat-bankiers zullen zijn", aldus De Somer.

Risicoanalyse
De Somer zag echter ook een opportuniteit in het huidige uitstel omwille van de nog lopende alternatievenstudie. Hij raadde de Beheersmaatschappij Antwerpen Mobiel (BAM) aan om die tijd te gebruiken om met een zeer goed en grondig voorbereid dossier op zoek te gaan naar krediet. "Monitor heel goed de evoluties op de financiële markt", waarschuwde De Somer. "Maak bovendien een grondige risicoanalyse van de financierbaarheid, de planning van het project en de geldigheid van de trafiekprognoses. Daarnaast moet men nu van de extra tijd gebruik maken om ervoor te zorgen dat alle vergunningen tijdig worden afgeleverd."

Volgens De Somer is BAM "door het uitstel naar aanleiding van het alternatievenonderzoek volgens het traject van de Oosterweelverbinding op dit moment niet verplicht is om een quasi ongunstige financiering aan te gaan". De Somer zei nog dat het om een atypisch en zeer complex project ging van publiek-private samenwerking. "Het wordt geen gemakkelijke opgave", besloot hij. "Hoe dan ook zal het geleende bedrag moeten worden terugbetaald."

Twee kandidaten

Ook Guido Vandervorst van Deloitte benadrukte dat het in het geval van BAM gaat om een van de grootste projectfinancieringen van Europa. "De kosten stijgen inderdaad en we zijn met BAM op zoek naar oplossingen", luidt het.

In de lopende gunningsprocedure voor de financiering zijn er nog twee kandidaten, vermeldde De Somer nog, al is het de vraag of die lopende aanbesteding rechtsgeldig kan worden voortgezet. (belga/ka)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!