Voor de Antwerpse correctionele rechtbank heeft het openbare ministerie twee jaar cel gevorderd voor Annelies V.C. uit Antwerpen. Zij staat terecht voor poging tot doodslag op haar ex-vriendin. De beklaagde had het slachtoffer zes messteken toegediend tijdens een ruzie over de financiƫle regeling na hun breuk. De verdediging pleitte de uitlokking, want Annelies had zich van het slachtoffer moeten prostitueren.
Relatie op de klippen
De relatie van Annelies en Sylvie V.d.B. was in februari 2007 op de klippen gelopen. Ze waren zes jaar samen geweest. Op 12 april 2007 kwamen ze samen om de aandelen van hun bar te verdelen. Er ontstond een discussie en Annelies greep naar een mes dat ze onder een kussen verstopt had. "Nu ga je eraan", riep ze. Ze stak Sylvie zes keer in de liesstreek en in haar bovenbeen.
Uit raam gesprongen
Het slachtoffer kon het mes afpakken en vluchtte in de richting van het raam. Daar werd ze opnieuw aangevallen door de beklaagde. Ze zag geen andere uitweg dan uit het raam vanop de eerste verdieping te springen. Annelies gooide nog een keukenmes achter haar aan.
Het openbaar ministerie vond het bewezen dat de beklaagde de intentie had om haar ex-lief te doden. Van voorbedachtheid was volgens de procureur geen sprake. Ze kon best aannemen dat Annelies het mes verstopt had uit zelfverdediging, omdat ze bang was voor Sylvie die sterker was dan zij.
"Vernederd en misbruikt"
De verdediging pleitte dat er sprake was van uitlokking. De beklaagde voelde zich vernederd en misbruikt door haar ex. Ze had zich voor haar geprostitueerd in de bar en moest al haar inkomsten afgeven. Annelies dacht ook dat de bar voor de helft van haar was, maar uiteindelijk bleek ze slechts een beperkt aantal aandelen te hebben. De verdediging vroeg om haar een werkstraf of straf met uitstel op te leggen. Sylvie stelde zich burgerlijke partij en vroeg een schadevergoeding van 4.600 euro. Vonnis op 11 december. (belga/svm)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


