Vijftig chauffeurs betrapt op dronken rijden in Limburg

bewaar artikel
Door: redactie
27/10/08 - 15u12

Tijdens de provinciaal gecoördineerde SLimacties op snelheid, alcohol en drugs in Limburg, zijn het afgelopen weekend vijftig bestuurders betrapt op rijden onder invloed van alcohol. In totaal had 13 pct van de 385 gecontroleerde bestuurders te diep in het glas gekeken. Vijftien rijbewijzen werden onmiddellijk ingetrokken wegens overdreven snelheid en wegens rijden onder invloed.

Snelheidscontroles
De SLimacties vonden plaats in zes politiezones, namelijk in Sint-Truiden, Lommel, West-Limburg, Kempenland, Hamont-Achel en Noord-Oost-Limburg. Aan de provinciale verkeersactie namen in totaal 44 politiemensen deel. Het voorbije weekend werden 903 voertuigen gecontroleerd op snelheid. Er werden tien overtredingen (1,11 procent) vastgesteld. Van de drie bestuurders die aan een drugstest onderworpen werden, testten er twee positief.

90 verkeersongevallen
In heel Limburg deden er zich het voorbije weekend 90 verkeersongevallen voor. Bij de letselongevallen vielen 16 licht- en drie zwaargewonden. Bij deze ongevallen werden nog eens 48 ademtesten afgenomen, waarvan er 3 (6,25 pct) positief waren. Er werden ook twee rijbewijzen onmiddellijk ingetrokken.

Dader vluchtmisdrijf gepakt
In totaal waren er 28 gevallen van vluchtmisdrijf. In de politiezone Houthalen-Helchteren kon de lokale politie een bestuurder bij de kraag vatten die een dag eerder betrokken was geweest bij een verkeersongeval met stoffelijke schade en vluchtmisdrijf. Toen hij werd opgepakt, bleek de bestuurder nog steeds onder invloed van alcohol. Zijn rijbewijs werd voor een periode van 15 dagen ingetrokken. (belga/vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!