Brusselse parlementsleden uiten kritiek op beleidsverklaring

bewaar artikel
Door: redactie
2/10/08 - 23u06

De onzekerheid over de algemene economische toestand en de institutionele beslommeringen, zorgden er vandaag voor dat de Brusselse parlementsleden, in het debat na de beleidsverklaring, vrij mild waren voor de Brusselse regering. De oppositie verweet de regering van Brussels minister-president Charles Picqué evenwel dat ze een stap terugzet wat betreft de onderhandelingen en dat van de talrijke projecten die de regering in 2004 aankondigde er nog niet veel in huis is gekomen.

Beleidsverklaring geen geheel
Volgens oppositieparlemenstlid Adelheid Byttebier (Groen!) is de beleidsverklaring een opsomming van trefwoorden en plannen van de afzonderlijke ministers en vormt die geen geheel. Bij de Franstalige oppositie was Didier Gosuin (FDF) het daar mee eens. Gosuin was er eveneens niet over te spreken dat in de beleidsverklaring niks staat over de financiële crisis.

Infrastructuurwerken
MR-fractievoorzitster Françoise Schepmans had het op haar beurt over een "gebrek aan politiek" en had het in dat opzicht over het Plan voor de Internationale Ontwikkeling van Brussel (PIO). Dat plan moet Brussel aan de internationale top houden en voorziet daarvoor grote infrastructuurwerken: onder meer de bouw van een congrescentrum, een groot voetbalstadion en een shoppingcentrum.

Begroting
Bij de meerderheid benadrukte de cdH donderdag dat het gewest in 2009 voor twee grote uitdagingen staat: de begroting en de verdediging van het Brusselse model in dit moeilijke communautaire klimaat. En dat was donderdag ook de teneur bij de andere partijen. Open Vld sloot zich bij Grimberghs aan en ook de CD&V benadrukte donderdag dat het "crisis is en het gewest voor moeilijke beslissingen staat".

Ook Marie-Paule Quix (sp.a-VlaamsProgressieven) kon zich daarin vinden. De Nederlandstalige partijen waren het eens met het pleidooi van de Brusselse regering voor een herfinanciering van het Brussels gewest. (belga/ka)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!