Echtpaar betrapt op cannabisverkoop in gevangenis

bewaar artikel
Door: redactie
1/10/08 - 15u57

De Leuvense correctionele rechtbank heeft een 54-jarige man veroordeeld tot acht maanden cel met uitstel omdat hij in de gevangenis cannabis had verkocht. Zijn echtgenote, die de drugs binnensmokkelde, kreeg een werkstraf van 80 uren. De man heeft een lang strafrechtelijk verleden maar krijgt uitstel omdat hij met psychiatrische problemen kampt.

Cannabis
Hubert V.G. zat in de gevangenis van Leuven nadat hij door de Brusselse correctionele rechtbank tot een gevangenisstraf van vier jaar was veroordeeld voor bedreigingen. Het was slechts de laatste van een hele reeks veroordelingen maar dat hinderde hem niet om in de gevangenis cannabis te gebruiken en te verdelen. Eén van zijn klanten was een Hasselaar die een celstraf van twintig jaar uitzat voor roofmoord. De drugs werden de gevangenis binnengesmokkeld door Huberts 63-jarige echtgenote Alina.

Werkstraf voor echtgenote
Het koppel liep evenwel tegen de lamp en het parket eiste een bijkomende gevangenisstraf van 12 maanden voor de man en een werkstraf voor zijn echtgenote. De advocaat van de man voerde aan dat zijn cliënt kampt met het multipel persoonlijkheidsprobleem en daarvoor opgenomen is in een psychiatrische kliniek. De rechtbank had daar oren naar en veroordeelde hem tot acht maanden cel en een boete van 5.500 euro maar verleende hem een laatste uitstel. Alina V.G. kreeg een werkstraf van 80 uren en een boete met uitstel van 5.500 euro. (belga/adv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!