"Uitspraken advocaat Adam G. neigen naar racisme"

bewaar artikel
Door: redactie
24/09/08 - 16u53

De dienst Roma van het integratiecentrum Foyer in Brussel protesteert tegen het feit dat meester Frederic Clément de Cléty begin deze week tijdens het assisenproces over de moord op Joe Van Holsbeeck verwees naar de zigeunerafkomst van de 19-jarige dader Adam G. als verzachtende omstandigheid. Volgens de Foyer "neigt zijn redenering heel sterk naar racisme".

Aangeleerde genetica
De advocaat van Adam G. beweerde dat deze Joe gedood zou hebben onder invloed van "een paniekreactie". Die zou verband houden met het collectief onderbewustzijn van zigeuners dat getekend is door de talrijke vervolgingen die het nomadenvolk doorheen de geschiedenis te verduren heeft gekregen. Volgens de advocaat was er om die reden sprake van "aangeleerde genetica".

Slag in het gezicht
"Dit is beschamend en een enorme slag in het gezicht van miljoenen Roma-families die ondanks hun vele moeilijkheden op vreedzame manier het hoofd boven water trachten te houden. Adams etnische roots hebben immers niets te maken met wat gebeurde", aldus Florin Muntean, zelf Roma en binnen de Foyer actief als Roma-schoolbemiddelaar. Als men deze logica zou volgen kan men volgens stafmedewerker Koen Geurts niet anders dan besluiten dat de meeste Roma potentiële moordenaars zijn. (belga/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!