Marokko vervolgt Belliraj niet voor Belgische moorden

bewaar artikel
Door: redactie
24/09/08 - 12u56

De Marokkaanse Belg Abdelkader Belliraj zal in Marokko niet vervolgd worden voor vijf of zes moorden die hij eind de jaren tachtig, begin de jaren negentig in Belgiƫ zou gepleegd hebben. Dat meldt de VRT-nieuwsredactie, die het gerechtelijk dossier in Rabat kon inkijken. Belliraj bekende de moorden eerst, maar trok die bekentenis later in. Belliraj moet in Marokko wel terechtstaan voor zijn aandeel in een vermeend terreurnetwerk.

Aanslagen
Volgens de Marokkaanse overheid stond Abdelkader Belliraj aan het hoofd van een netwerk dat van plan was aanslagen en moorden te plegen. Dat netwerk werd midden februari 2008 opgerold en daarbij werden 32 mensen opgepakt, waaronder Belliraj, die beschouwd werd als het brein achter de organisatie.

Moorden
Bovendien verdachten de Marokkaanse speurders er Belliraj, die in het Oost-Vlaamse Evergem woont, ook van vijf of zes moorden gepleegd te hebben in Belgiƫ. Hij had daarover ook bekentenissen afgelegd maar trok die later weer in.

Informant
Wel gaf Belliraj toe dat hij informant was van de Belgische staatsveiligheid. Het Marokkaanse proces tegen Belliraj begint op 16 oktober. (belga/sam)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!