Het Vlaams parlement heeft vandaag het ontwerpdecreet van minister Hilde Crevits (CD&V) goedgekeurd dat een nieuwe beheersvorm mogelijk maakt voor de regionale luchthavens van Oostende en Kortrijk-Wevelgem.
Beide West-Vlaamse luchthavens zullen uitgebaat worden door een exploitatiemaatschappij (lem) die bestaat uit private investeerders. De basisinfrastructuur van de luchthavens komt in handen van een luchthavenontwikkelingsmaatschappij (lom), waar de Vlaamse overheid wel deel van uitmaakt.
De veiligheidskosten blijven wel voor rekening van de Vlaamse overheid. Dit jaar trok de Vlaamse regering 22 miljoen euro uit voor beide luchthavens (17 miljoen voor Oostende, 5 miljoen voor Kortrijk-Wevelgem) om deze in orde te houden met de internationale regels.
Bedoeling is om in 2009 van start te gaan met de nieuwe beheersvorm. (belga/ka)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


