De parachute van Els van Doren bleek gesaboteerd.
Vier militairen van het leger doen vandaag om 14u de sprong over zoals die zich zaterdag 18 november 2006 afspeelde in het luchtruim boven Genk en Opglabbeek, waarbij parachutiste Els Van Doren (37) uit Ranst om het leven kwam. De sprong gebeurt in het bijzijn van hoofdverdachte Els Clottemans (24) uit Ternat en hun gezamenlijke minnaar Marcel S. uit Eindhoven. Clottemans kwam rond 12u30 aan op het vliegveld in Zwartberg.
De verdachte en de betrokkenen gaan niet mee met het vliegtuig de lucht in. De wedersamenstelling vindt vandaag plaats omdat de weersomstandigheden identiek zijn aan de dag waarop de fatale sprong plaatsvond.
Verschillende camera's
Vandaag heeft er in Zwartberg met de onderzoeksrechter eerst een briefing plaats over hoe de reconstructie gaat gebeuren. Afhankelijk van de weersomstandigheden stijgen de militairen op om de fatale sprong over te doen. Vermoedelijk gebeurt dat deze namiddag. Om alles goed op beeld vast te leggen vanuit verschillende camerastandpunten worden er meerdere camera's geïnstalleerd.
De twee verdachten sprongen samen met Els Van Doren op zaterdag 18 november 2006 uit het vliegtuig. De 37-jarige Van Doren viel te pletter in een tuin in Opglabbeek. Onderzoek wees uit dat haar hoofdparachute en haar reservevalscherm gesaboteerd waren.
Voorwaardelijk vrijgelaten
Volgens het Tongerse gerecht vormde de driehoeksrelatie tussen Van Doren, Clottemans en een Eindhovenaar een motief voor de moord. Clottemans was bij aanvang de hoofdverdachte. In januari dit jaar mocht ze onder voorwaarden haar cel in Hasselt verlaten.
In februari hadden al technische vaststellingen plaats van de sprong in het luchtruim boven Zwartberg en Opglabbeek. Met de reconstructie zet het gerecht de eindsprint in. Het dossier moet wel nog een hele gerechtelijk weg afleggen vooraleer verdachte Clottemans vermoedelijk voor een assisenjury moet verschijnen. (belga/ka)


