Open Vld wil 4,2 miljard euro lastenverlaging

bewaar artikel
Door: redactie
5/06/08 - 12u47
Bart Somers en co trekken de lastenkaart.

Open Vld wil dat deze legislatuur werk wordt gemaakt van een gevoelige lastenverlaging. Concreet moet die tegen het einde van de legislatuur 4,2 miljard euro bruto bedragen. De Vlaamse liberalen rekenen daarbij ook op de deelstaten om de inspanningen te dragen. Dat betekent meer fiscale verantwoordelijkheid, maar ook meer fiscale autonomie.

Nachtarbeid
Rekening houdend met de terugverdieneffecten zou de totale lastenverlaging 2,72 miljard euro kosten. Op federaal niveau wil Open Vld de tarieven van 30 en 45 procent in de personenbelasting schrappen en lagere lasten op nacht- en ploegenarbeid en overuren doorvoeren.

Ademruimte
Een tweede pakket draait rond het creƫren van meer ademruimte voor het federale niveau door een herschikking van de financiƫle verantwoordelijkheid. Daarin kadert onder meer het voorstel om de gemeenschappen en gewesten de meerkosten van de pensioenen van hun ambtenaren zelf te laten dragen.

Fiscale autonomie
Daarnaast zien de liberalen heil in meer fiscale autonomie voor de deelstaten. Concreet wil Open Vld de Vlaamse jobkorting optrekken tot 600 euro per jaar voor elke werkende Vlaming. Daarvoor moet volgens de partij de marge waarover de deelstaten beschikken om kortingen toe te staan op de personenbelasting opgekrikt worden van 6,75 naar 10 procent. Ook in de vennootschapsbelasting wil Open Vld deelstaten eenzelfde marge bieden. (belga/svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!