Steven Vanackere naast Hilde Crevits.
Alle fracties in het Vlaams parlement zijn tevreden dat de Vlaamse regering extra middelen uittrekt voor kinderopvang. De oppositiepartijen Groen!, Vlaams Belang en LDD hebben echter bedenkingen bij de beslissing van de Vlaamse regering over wat er met die middelen gaat gebeuren.
30 miljoen
De Vlaamse regering besliste vrijdag dat er ruim 30 miljoen euro extra naar kinderopvang gaat. Een deel van dat geld moet voor meer dan 6.000 extra plaatsen zorgen, vooral in de zelfstandige kinderopvang. Een ander deel moet ervoor zorgen dat een deel van het aanbod in de zelfstandige sector goedkoper wordt voor de ouders, door de ouderbijdragen afhankelijk te maken van het inkomen.
Kritiek
Mieke Vogels (Groen!) en Marijke Dillen (Vlaams Belang) feliciteerden minister van Welzijn Steven Vanackere met de extra middelen, maar hadden toch kritiek. Vogels hekelde het "compromis" waarbij elke meerderheidspartij wat heeft binnengehaald. "Maar hoe haalbaar is dit compromis en waar wil u met de kinderopvang in Vlaanderen naar toe?", vroeg ze. Ook Dillen zei dat ze een toekomstvisie en een strategie op lange termijn mist. Monique Moens (LDD) stelde dat vooral de zelfstandige sector nog op veel vlakken gediscrimineerd wordt.
"Geen eindpunt"
De meerderheidsfracties CD&V, Open Vld, sp.a-Vl.Pro en N-VA zijn wel tevreden met de beslissing, al maakten ook zij bemerkingen. Voor sp.a-Vl.Pro kan dit geen eindpunt zijn. "Voor ons moet kinderopvang een recht zijn én kosteloos, zoals in het onderwijs" zei Elke Roex.
Helga Stevens (N-VA) drong vooral aan op een volwaardig statuut voor onthaalouders. Vanackere noemde de beslissingen van vorige vrijdag zelf een mooie synthese. (belga/svm)


