UPDATE
Bij de manifestatie van vissers in de Europese wijk in Brussel is het tot ernstige rellen gekomen met de politie. De agenten hebben tien amokmakers opgepakt. Het gaat om de harde kern die slaags was geraakt met de politie en heel wat schade had aangericht. Het juiste aantal arrestanten is nog niet bekend. Bij de agenten zelf vielen drie gewonden.
Een vierhonderdtal vissers hadden zich vanmorgen verzameld op het Schumanplein om van de Europese Commissie maatregelen te eisen tegen de hoge dieselprijzen. De betoging stuurde het verkeer in de Europese wijk in de war, maar verliep in de voormiddag relatief rustig.
Na de middag, toen een delegatie van de vissers door de Commissie ontvangen was, veranderde dat. Toen begon een harde kern van betogers de massaal aanwezige politie te bekogelen met stenen en noodvuurpijlen. Een man probeerde ook een molotovcocktail te gooien, maar de agenten konden dat verhinderen. Verschillende ruiten van het Directoraat-Generaal Landbouw en de Dexia-bank moesten eraan geloven, drie vuilniscontainers werden in brand gestoken en de betogers kantelden ook een wagen op zijn dak.
De politie chargeerde verschillende malen en zette daarbij het waterkanon in. Daarop verdeelden de vissers zich in kleinere groepjes die aan de politie trachtten te ontkomen. Die slaagde er uiteindelijk toch in om een tiental personen op te pakken, waarna de rust weerkeerde. (belga/svm/mvdb)
- Vissers maken amok in Brussel


