De politierechtbank in Brugge heeft vandaag CD&V-politicus Hendrik Bogaert veroordeeld tot 45 dagen rijverbod en 825 euro boete. De volksvertegenwoordiger en burgemeester van Jabbeke werd veroordeeld voor een snelheidsovertreding op 1 november 2006 op de E403 in Lichtervelde. Hij reed 172 kilometer per uur. De snelheidslimiet bedraagt er 120 per uur.
Stommiteit
Hendrik Bogaert was aanwezig op de zitting. Het CD&V-Kamerlid zegt dat hij "het boetekleed aantrekt". De snelheidsovertreding noemt hij een "stommiteit" waarvoor hij zijn verontschuldigingen aanbiedt.
Eerder al veroordeeld
De rechter wees erop dat 1 november een bijzondere dag is. Op Allerheiligen worden ook veel verkeersslachtoffers herdacht. De rechter wees de politicus ook op zijn verleden. Hij werd eerder al veroordeeld tot een boete en 45 dagen rijverbod van de politierechtbank in Dendermonde.
Bogaert erkent dat hij in het verleden ook al eens een rijverbod opgelopen wegens een snelheidsovertreding. "Dat is echter bijna tien jaar geleden", benadrukt hij.
Geen commentaar over vinnis
Het Kamerlid was persoonlijk op de zitting aanwezig. Uit de andere vonnissen leidt hij af dat de politierechter "streng maar rechtvaardig" oordeelt. Over het vonnis tegen hem wil hij geen commentaar kwijt.(belga/eb)


