Bij opgravingen op de Gentse Korenmarkt hebben archeologen toevallig funderingen van een toren ontdekt. Over datering en functie is voorlopig nog weinig geweten, maar het staat vast dat de toren uit de middeleeuwen stamt.
Ronde structuur
Archeologe Marie-Anne Bru: "Bij deze opgravingen troffen we onverwacht ter hoogte van Klein Turkije een ronde structuur aan. We hebben ons onderzoeksterrein dan uitgebreid en zo een torenstructuur blootgelegd. Niemand wist dat hier ooit een toren heeft gestaan."
Een precieze datering is momenteel nog niet mogelijk. Het is wel al duidelijk dat de toren ergens in de middeleeuwen werd gebouwd.
Precieze datering
"We hebben wel afval en scherven aangetroffen, die we nu gaan onderzoeken, in de hoop zo een preciezere datering te kunnen vaststellen", aldus Bru. "We zullen ook de archieven nog eens moeten uitpluizen naar oude plannen van deze plaats, waar de toren mogelijk op afgebeeld staat."
Funderingen
De toren heeft een diameter van 3,7 meter en werd gebouwd met Doornikse breuksteen. Enkel de funderingen en een klein deel van het muurwerk zijn bewaard. Volgende week wordt de archeologische site afgesloten en opnieuw dichtgegooid.
Herinrichting
Binnenkort wordt de Korenmarkt volledig heringericht, waardoor een groot deel van de archeologisch interessante ondergrond zal sneuvelen. Daarom onderzoeken nu archeologen de grond in verschillende fasen. Momenteel zitten de ze in de zevende en waarschijnlijk voorlaatste fase, waarbij een deel van een middeleeuwse kerkhofmuur wordt onderzocht.
Info: Dienst Stadsarcheologie (diensthoofd Marie Christine Laleman)
stadsarcheologie@gent.be
09/266 57 60 (belga/ep)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


