"Administratief onderzoek tegen Laloux zinloos"

bewaar artikel
Door: redactie
15/04/08 - 13u59

Volgens Waals minister van Binnenlandse Aangelegenheden Philippe Courard heeft een administratief onderzoek naar de feiten die staatssecretaris Frédéric Laloux worden aangewreven, geen enkele zin. Laloux is immers geen schepen van de stad Namen meer, legde Courard dinsdag uit in de bevoegde commissie van het Waals parlement.

Gebruik tankkaart
Laloux kwam recent in opspraak naar aanleiding van het gebruik van een tankkaart van de stad Namen tijdens zijn periode als schepen. Bernard Wesphael (Ecolo) en Caroline Cassart (MR) voelden minister Courard aan de tand over het dossier.

Gerechtelijk onderzoek
Het openbaar ministerie kan een gerechtelijk onderzoek openen tegen een schepen voor feiten die hij tijdens zijn mandaat heeft gepleegd, zelfs indien de betrokkene die functie niet meer bekleedt in de periode van het onderzoek. Voor een administratief onderzoek daarentegen gelden andere regels. De sancties die voorzien zijn in het Waalse gemeentedecreet - de zogenaamde Code de la démocratie locale -, de schorsing of het ontslag kunnen enkel worden toegepast op iemand tijdens de duur van zijn mandaat.


"Regering heeft geen middelen"
"Vanuit administratief en disciplinair oogpunt heeft het openen van een onderzoek tegen een gewezen schepen geen zin. De regering heeft niet de middelen om een eventuele sanctie te laten gelden", aldus de minister.


"Gebrek aan verantwoordelijkheid"
Wesphael verweet Courard zich te verbergen achter juridische spitsvondigheden om geen verantwoordelijkheid te moeten opnemen. "Wat vraagt u mij? Om een schepen te ontslaan die geen schepen meer is", reageerde Courard. Cassart betreurde wat ze de lacunes in het decreet noemde. (belga/vsv)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!