Werkgroep moet btw-kluwen op nieuwbouw ontwarren

bewaar artikel
Door: redactie
11/04/08 - 13u07
Reynders ligt zwaar onder vuur in dit dossier omdat hij gelogen zou hebben.

In het dossier over de omstreden btw-heffing op nieuwbouw heeft het kernkabinet vandaag met de drie gewesten beslist een werkgroep op te richten. Die moet nagaan hoe het arrest van het Europees Hof van Justitie kan worden toegepast zonder tot een hogere fiscaliteit voor particulieren te leiden.

21% btw
De programmawet bevat onder meer enkele artikels die stellen dat voortaan 21 procent btw moet worden betaald op bouwgrond die samen met een nieuwbouw bij dezelfde firma wordt gekocht. De heffing zou in de plaats komen van de huidige registratierechten.

De ingreep veroorzaakte de voorbije dagen nogal wat ophef. De Vlaamse meerderheidspartijen beslisten de stemming van de bewuste artikels in de bevoegde kamercommissie met een week uit te stellen.

Belangenconflict
Het Vlaams parlement nam woensdag een resolutie aan waarin het dreigt met een belangenconflict. Hoewel hier en daar stemmen opgingen die het tegenovergestelde beweerden, blijft minister van Financiën Didier Reynders erbij dat een Europees arrest de aanpassing noodzakelijk maakt.

Voorstel Reynders
De werkgroep, die er kwam op voorstel van Reynders, zal zich over de technische toepassingsmodaliteiten van het arrest buigen. Doel is na te gaan welke maatregelen kunnen worden genomen om te voorkomen dat de kosten voor de particulieren zouden stijgen. Die zouden immers 21 procent btw moeten betalen op de terreinen in plaats van de registratierechten, die in Vlaanderen momenteel 10 procent bedragen. (belga/svm)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!