Grote warenhuisketens als Delhaize en Carrefour zullen op vrijdag 2 mei gesloten blijven bij gebrek aan personeel. Sommige werkgevers stellen 500 procent extra loon voor om toch te werken. Bij Colruyt gaan de vakbonden wel akkoord om de winkels te openen.
Ware oorlog
Tussen de vakbonden en de directies van de grote winkelketens is een ware oorlog uitgebroken over het openen of dichthouden van de winkels op vrijdag 2 mei. Aanleiding is de uitzonderlijke toekenning van het statuut van feestdag aan 2 mei 2008. Dat statuut kwam er omdat Hemelvaart dit jaar uitzonderlijk op 1 mei valt, waardoor er één feestdag minder zou zijn.
Forse loonpremies
De directies van de grote distributieketens proberen om hun personeel er alsnog van te overtuigen op vrijdag 2 mei te komen werken. Sommige werkgevers leggen daarbij bijzonder forse loonpremies op tafel. Zo is er volgens federaal BBTK-secretaris Jan De Weghe sprake van 400 procent extra bij warenhuisketen Lidl, in loon en extra recuperatiedagen. Fnac zou zelfs 500 procent extra loon voorstellen.
Vakantieplannen
Maar zelfs die royale vergoeding kan de bonden niet vermurwen. "Veel werknemers hebben al vakantieplannen gemaakt voor het verlengde weekend van 1 tot 4 mei." Bij Delhaize en Carrefour weigert de personeelsdelegatie om van 2 mei een werkdag te maken. (belga/tdb)


