De jachtchalet van Pierre Serry in Maria-Aalter. Speurders troffen in februari op een honderdtal meter van de chalet het lichaam van Stijn Saelens aan.
© afp.
Pierre Serry (61), de vermoedelijke organisator van de kasteelmoord, is ook een internationale drugsbaron. Dat bleek gisteren op de raadkamer in Gent, die hem en vier kompanen naar de strafrechtbank verwees voor een enorme cocaïnesmokkel. De drugszwendel van de onderwereldfiguur uit Aalter was 25 miljoen euro waard, schrijft de krant Het Laatste Nieuws.
Gerechtelijk onderzoek wees uit dat Pierre Serry de drugslijn zelf in elkaar had geknutseld, nadat hij via contacten te rade gegaan was bij de Colombiaanse maffia. Om zich niet verdacht te maken, startte hij in 2008 eerst met de invoer van decoratiemateriaal uit Paraguay. Enkele tientallen onschuldige containers werden geïmporteerd, waardoor de douane vertrouwen kreeg in de handlangers van Pierre Serry.
380 kilogram cocaïne
Toen ze als 'onverdacht' geboekstaafd stonden, sloegen de kompanen van de drugsbaron uit Aalter toe. In maart 2009 liepen ze tegen de lamp, toen de politie in een container 380 kilogram zuivere cocaïne vond tussen een lading hout en bananenbladeren. Het gerecht vermoedt echter dat het niet de eerste lading cocaïne was die Serry en de zijnen ons land binnensmokkelden.
Pensioenfonds
De drugstrafieken moesten Serry een soort pensioenfonds opleveren, want met de cocaïnezwendel wilde hij zijn lange criminele carrière lucratief afronden. Ook zijn vier kompanen, eveneens doorgewinterde trafikanten, wilden er stilaan mee ophouden. De cocaïnesmokkel staat los van de kasteelmoord, maar kan Serry wel een extra straf van 20 jaar cel opleveren.


