HLN.be

Gaia verkoopt dit jaar 160.000 potjes 'faux gras'

Dierenrechtenorganisatie Gaia verkoopt voor het derde jaar op rij 'faux gras', een diervriendelijk alternatief voor foie gras. Vanaf december biedt Gaia dit jaar 160.000 potjes te koop aan in de meeste supermarkten en verschillende natuurwinkels. In 2009 verkocht Gaia 30.000 potjes, in 2010 steeg de verkoop naar 105.000 potjes.

"Voor foie gras worden in België jaarlijks enkele honderdduizenden eenden en enkele duizenden ganzen met dwang gevoederd en ziek gemaakt om een lever te bekomen die 10 keer groter wordt dan normaal", aldus Gaia. Uit een opiniepeiling van Gaia door studiebureau Ipsos bij 1.082 Belgen blijkt alvast dat één op de drie landgenoten 'faux gras' kent en 3 procent het product al eens gegeten heeft. Dit jaar zou dan een op de twee Belgen overwegen om het product in de supermarkt te kopen.
 
'Faux gras' is een plantaardige paté met witte wijn, champagne en truffel en wordt aan 3,49 euro per potje verkocht. Meer informatie op www.fauxgras.be. (belga/tma)
30/11/11 15u51
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb