© photo news.
UPDATE De Indignados die vandaag in Brussel betoogden tegen de kredietcrisis en de graaicultuur, hebben geen slaapplaats meer. Het HUB-gebouw in Koekelberg waar ze de voorbije dagen verbleven, is ontruimd op bevel van de Koekelbergse burgemeester Philippe Pivin. De Indignados zijn ook een groot deel van hun kampeermateriaal en computers kwijt, zo melden ze zelf. De politie heeft toestemming gegeven om deze nacht door te brengen in het Jubelpark.
© photo news.
© belga.
© photo news.
Het bevel van de burgemeester kwam vanochtend en was aangebracht op de toegangsdeur van het gebouw. Reden voor de ontruiming is de slechte hygiënische toestand in het gebouw, zo verdedigt burgemeester Pivin zijn beslissing. Zo is de watertoevoer afgesneden en hadden verstopte toiletten de kelder onder sterk vervuild water gezet. De Indignados wijzen elke verantwoordelijkheid af en spreken van sabotage.
"Verstopping was er al"
"Het klopt dat er sinds enkele dagen water met uitwerpselen in de kelder stond", geeft een lid van het 'legal team' van de indignados toe.
"Dat komt omdat de toiletten verstopt zaten, maar die waren al verstopt toen ons de toestemming werd gegeven het gebouw te betrekken. Wij hebben nog geprobeerd ze vrij te maken maar er was een soort sneldrogend cement in gegoten. We hebben het vermoeden dat dit opzettelijk gebeurd is."
De indignados deden naar eigen zeggen nog beroep op twee loodgieters maar dat mocht niet baten. "Ook droge toiletten bouwen in de tuin heeft niet mogen baten", aldus nog de indignado. "Voor ons is het duidelijk dat men ons hier zo snel mogelijk weg wou. Ook al had de rector van de universiteit ons toestemming gegeven om te blijven."
"Indrukwekkende politiemacht"
"Rond 14.30 uur, nadat de overgrote meerderheid naar de betoging was vertrokken, verscheen er een indrukwekkende politiemacht in gevechtsuitrusting", vertelt een lid van het legal team van de indignados.
"Die dwongen de weinige overblijvers het gebouw en de omgeving errond te verlaten. Dat gebeurde zonder geweld en onze mensen kunnen wel één voor één hun persoonlijke spullen gaan halen, onder begeleiding van een agent, maar het brengt weinig soelaas."
Geen plaats, geen kampeermateriaal
De betogers hadden enkele uren geen plaats om te overnachten en hebben ook geen kampeermateriaal bij. Even werd gevreesd voor een moeilijke nacht, maar de politie heeft nu toch haar toestemming gegeven voor een overnachting in het Jubelpark. Voor morgenavond moeten de Indignados wel weer op zoek naar een andere slaapplek.
Gelukkig voor de protesteerders blijft het vannacht droog. Maar gevoelig fris wordt het wel: zo'n acht graden.
Eerder op de avond vond in het Jubelpark ook een algemene vergadering van de indignados plaats. Daarop namen verschillende mensen het woord over de problematieken die de betogers bezighouden. De avond verliep zonder incidenten. (belga/edp)
- 'Indignados' gaan geen tenten opslaan in Elisabethpark
- Tientallen Indignados opgepakt bij evacuatie in Koekelberg
- Indignados mogen tenten ook niet opslaan in Koekelberg
- Auto's in brand, 60 gewond bij betoging Indignados in Rome
- Agent die Griekse indignado mishandelde wordt vervolgd
Lees ook
© photo news.
© belga.
© photo news.
© belga.


