Francis Van den Eynde.
Het boterde al lang niet meer tussen Filip Dewinter en Frank Vanhecke.
© belga.
UPDATE Voormalig Vlaams Belang-voorzitter Frank Vanhecke heeft de partij verlaten. Daarnaast zegt Francis Van den Eynde dat er naast de Gentse groep ook Belfortploegen zullen komen in andere provincies. Het oud-Kamerlid werd uit de partij gezet wegens zijn Gents dissident initiatief.
Francis Van den Eynde.
© belga.
Vanhecke zal het aanbevelingscomité leiden dat de verschillende Belfortploegen zal begeleiden. De erevoorzitter van Vlaams Belang had eerder aangekondigd het Vlaams Belang vandaag te zullen verlaten tenzij de Belfortploeg zou geherintegreerd worden in de partij.
Vanhecke stapte vandaag inderdaad uit de partij, en ook VB-senaatsfractieleider Jürgen Ceder staat op het punt om de partij te verlaten. Ceder is het niet eens met de harde stijl van Vlaams Belang, en vindt dat de partijtop dringend vernieuwd moet worden.
Steun
"Tijdens verschillende 11 juli-manifestaties, zoals gisteren in Kortrijk, hebben we vastgesteld dat we veel steun krijgen, zowel van binnen als buiten de partij", zegt Van den Eynde. "We moeten wel verder werken omdat we zoveel steun krijgen." Daarom is gisteravond beslist om het initiatief van de Belfortploeg, die eind juni uit het Vlaams Belang gezet werd, uit te breiden.
Het buitenzetten van de Gentse dissidenten was onder meer voor Koen Dillen, zoon van de stichter van de partij, de aanleiding om uit het Vlaams Belang te stappen.
Geen nieuwe partij
De Belfortploegen worden provinciaal georganiseerd als werkgroepen voor politieke actie en herbronning van het nationalisme. "Het doel is ons ideeëngoed aan te passen aan deze tijd. Mijn grote verwijt aan de partij is dat ze dat weigert te doen", aldus Francis Van den Eynde.
Het is de bedoeling om zowel ex-Vlaams Belangers als Vlaams Belangers rond te tafel te krijgen, waardoor ze beter naar buiten kunnen komen. Bij de partijleden die hun interesse hebben laten blijken, zitten geen parlementsleden. "Het is niet echt de bedoeling om een nieuwe partij te vormen", benadrukt Van den Eynde nog. (belga/ypu/sam)


