HLN.be

Twintig miljoen euro voor uitbouw Leie in Wervik

© photo news

De bouwaanvraag voor de infrastructuurwerkzaamheden aan de Leie in Wervik, een investering van 19,7 miljoen euro, kan nog voor de zomer ingediend worden. Het project voorziet in onder meer de bouw van een brug en de verbreding van de Leie. Het kadert in het Europese binnenvaartproject Seine-Schelde.

Het voorontwerp van het project 'Leiedoortocht Wervik' werd onlangs goedgekeurd, zo meldt Waterwegen en Zeekanaal NV, die in opdracht van de Vlaamse regering het Seine-Scheldeproject uitwerkt, vandaag in een persbericht.
 
Het Europese binnenvaartproject wil de vaarweg tussen Seine en Schelde verbeteren. In Vlaanderen loopt het traject hoofdzakelijk via de Leie en de Ringvaart rond Gent naar het zeekanaal Gent-Terneuzen. De Leie wordt daarvoor uitgebouwd tot een belangrijke vaarweg voor schepen tot 4.500 ton.
 
In Wervik wordt een nieuwe brug gebouwd, wordt de Leie over een afstand van 300 meter verbreed en komt er een kruisingsplaats voor schepen. Twintig procent van de miljoeneninvestering wordt gedragen door Europa. Het voorontwerp wordt nu verder uitgewerkt. Bedoeling is voor de zomer de bouwaanvraag in te dienen, nog dit jaar het project aan te besteden en de werkzaamheden in 2012 te kunnen starten.
 
"Door het Seine-Scheldeproject wordt de binnenvaart een volwaardig alternatief voor het goederenvervoer op de weg: minder drukke wegen, meer veiligheid en een schoner milieu zijn het resultaat", aldus Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits (CD&V), in het persbericht. (belga/adv)
14/04/11 20u26
mailIcon print | Meer bookmarks |

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...
Kanaal Nieuws

© - Alle rechten voorbehouden.
Lees de gebruiksvoorwaarden.

Onze Franstalige nieuwssite www.7sur7.be.
Volg het nieuws op onze zustersite in Nederland www.ad.nl. Nieuws: Nederlands nieuws, buitenlands nieuws, bizar nieuws, gezondheid en wetenschaps nieuws, economisch nieuws


acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb