Onverzekerde bromfietser zonder helm rijdt onder invloed tegen agent
Een man die maandagavond zonder helm rondreed op een bromfiets, heeft een agent die hem probeerde te controleren, aangereden. Dat meldt de Leuvense politie. De agent raakte slechts lichtgewond en kon de bromfietser tegenhouden. Die bleek niet verzekerd te zijn en had gedronken.
Het incident gebeurde op de Tiensevest. Een agent zag een bromfiets voorbijrijden waarop twee mensen zaten zonder helm en hield het rijwiel tegen. Toen hij de identiteitskaart van de twee vroeg en zei dat hij proces-verbaal ging opstellen, gaf de bestuurder plots gas en reed op de agent in. Die werd aan het been geraakt maar kon de bromfiets nog tegenhouden.
Verdere controle wees uit dat de bromfiets niet verzekerd was en dat de bestuurder te veel gedronken had. Het rijwiel werd in beslag genomen en het rijbewijs van de dertigjarige bestuurder werd voor vijftien dagen ingetrokken. (belga/sps)