Er gaapt nog een grote kloof tussen de giften die binnenkomen en wat het Consortium Pakistan 1212 nodig heeft om de slachtoffers van de overstromingen in Pakistan afdoende te helpen. "Daarom is het van levensbelang dat we de Belgische publieke opinie extra stimuleren", zegt Yves Willemot van het Consortium.
Minister van Ontwikkelingssamenwerking Charles Michel belegde maandag een werkvergadering met medewerkers van het Consortium Pakistan 1212 en enkele ngo's om een stand van zaken op te maken van de toestand in Pakistan. Nadien verkondigde hij op een persconferentie dat komende zondag een Belgisch vliegtuig met aan boord 40 ton noodhulp naar de hoofdstad Karachi vertrekt. De minister zelf en humanitaire medewerkers van de ngo's reizen mee. Het gaat niet om een operatie van B-Fast, wegens veiligheidsredenen, aldus Michel.
Precaire situatie
De situatie in Pakistan is nog steeds zeer precair. Naar schatting 20 miljoen mensen zijn getroffen en zeker 5 miljoen mensen zijn dakloos. Er is volgens Michel dringend meer financiële steun nodig om alle slachtoffers van de ramp te ondersteunen. Diverse oproepen door de regering en de in de regio actieve ngo's hebben de Belgische publieke opinie nog niet echt massaal doen besluiten om geld te storten. Daarom wil minister Michel een extra signaal geven om de aandacht van de publieke opinie te trekken.
De omvangrijke ramp is alles behalve voorbij, zegt Yves Willemot. "Als de overstromingen min of meer onder controle zijn, begint het werk pas echt. De heropbouw kan meerdere maanden, wellicht meerdere jaren duren", aldus Willemot. (belga/sps)
Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!


