HLN.be

Brussels hof van beroep vraagt extra magistraten

Het Brusselse hof van beroep heeft dringend nood aan drie bijkomende magistraten. Die moeten dan niet ingezet worden om de achterstand in de burgerlijke zaken weg te werken, maar om recht te spreken in dossiers waarover het hof de zogenaamde exclusieve bevoegdheden heeft, zoals inzake telecommunicatie of mededinging.

Al die zaken, enkele tientallen per jaar, worden nu steeds door dezelfde drie raadsheren beoordeeld en dat is onhoudbaar, aldus het Brusselse hof.
 
Sinds de liberalisering van een heel aantal bedrijfssectoren, zoals de telecommunicatie, de energie en de postbedeling, is het Brusselse hof van beroep als enige belast met de geschillen tussen de bedrijfswereld en de regulerende overheid. Als een bedrijf het niet eens is met een beslissing van bijvoorbeeld de CREG, de CBFA, het BIPT of de Raad voor Mededinging, moet het bij het Brusselse hof aankloppen.
 
Tot september 2007 moesten twee burgerlijke kamers, een Nederlandstalige en een Franstalige, zich, bovenop hun andere werk, over die vaak zeer technische en gevoelige dossier buigen, maar sindsdien zijn drie tweetalige raadsheren exclusief met die geschillen belast. "Zij behandelen enkele tientallen zaken per jaar", zegt raadsheer Koenraad Moens, adjunct van eerste voorzitter Antoon Boyen. "Probleem is dat zij vaak tegenover tientallen zeer gespecialiseerde advocaten staan. Bovendien, als ooit één van hun arresten verbroken wordt door het Hof van Cassatie, zijn er geen andere raadsheren om de zaak opnieuw te beoordelen. Daarom hebben we dringend drie mensen nodig om hen te versterken." (belga/vsv)
03/09/10 19u48

Jouw mening telt!

Deel jouw mening met meer dan 400.000 HLN-bezoekers

 
Aan het laden ...
Aan het laden ...

© De Persgroep Publishing. Alle rechten voorbehouden. Lees de gebruiksvoorwaarden.



acap enabled
Mediargus
reprocopy
Metriweb