"Geen extra maatregelen tegen dollekoeienziekte in België"
Ons land neemt geen extra maatregelen nadat er in een slachthuis in het Nederlandse Tilburg voor het eerst in ruim twee jaar een koe met de dollekoeienziekte BSE werd aangetroffen. Dat zegt het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV).
"Dollekoeienziekte is geen ziekte die zich door de lucht verspreidt. Er is dus geen reden tot ongerustheid", aldus Lieve Busschots van het FAVV. Momenteel wordt de groep koeien waarin de zieke koe zich bevond, nagetrokken. "Enkel indien er dieren in België terechtgekomen zijn, moeten we maatregelen nemen."
In België dateert het laatste geval van Bovine Spongiforme Encephalopathie van oktober 2006, in dat jaar waren er in totaal twee gevallen. De voorbije jaren was het aantal gevallen telkens nul. Het laatste geval van BSE in Nederland was in mei 2008. (belga/dea)