"België eerste land met nationaal verbod clustermunitie"

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
30/07/10 - 16u29

Ontslagnemend minister van Buitenlandse Zaken Steven Vanackere (CD&V) is verheugd over de inwerkingtreding van het verdrag over clustermunitie. Hij wijst erop dat België het eerste land ter wereld was met een nationale wet die deze munitie verbiedt. De minister herinnert eraan dat de Belgische diplomatie zich actief heeft ingespannen om een wereldwijd verbod te bekomen.
 
"Net als bij de antipersoonsmijnen zijn er types clustermunitie die hun vernietigende voetafdruk achterlaten in conflictzones nog lange tijd na het beëindigen van de vijandelijkheden. Daardoor vormen zij ook een ernstige hinderpaal voor het heropstarten van het sociaal en economisch leven", zo licht Vanackere het Belgische engagement toe in een persmededeling.
 
1 augustus

Het verdrag treedt op 1 augustus in werking. Vanackere onderstreept dat België een actieve rol speelt in de opvolging van dit nieuwe verdrag en in de voorbereiding op de eerste Conferentie van de Verdragspartijen die in november zal plaatsvinden in Laos, een land dat nog steeds kampt met de gevolgen van clustermunitie. België zal er een project meefinancieren.
 
Het verdrag geldt enkel voor landen die de tekst geratificeerd hebben. Onder meer de VS, Rusland, Israël en zeven lidstaten van de Europese Unie hebben hem nog niet geratificeerd. "België voert diplomatieke demarches uit om zoveel mogelijk landen te mobiliseren voor de universalisering en correcte uitvoering van het verdrag", stelt Vanackere. (belga/dea)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!