Leden energieregulator CREG krijgen politiebevoegdheden

Wil je dit artikel later lezen? bewaar
Door: redactie
23/07/10 - 18u01

Verschillende adviseurs en de leden van het directiecomité van de federale energieregulator CREG hebben sinds vandaag politiebevoegdheden. Ze krijgen door de publicatie van een ministerieel besluit (mb) het statuur van officier bij de gerechtelijke politie.

Onderzoeken
Door dat statuut kunnen de CREG-mensen met politiebevoegdheden inbreuken van de wetten met betrekking tot de energiemarkt onderzoeken en vaststellen. De energiewaakhond kan voortaan inzage krijgen in bedrijfsinformatie uit de gas- en elektriciteitssector.
Vandaag verscheen het mb samen met een lijst namen van de betrokken personen in het staatsblad. Met de publicatie is de beslissing meteen in voege. Naast 16 adviseurs krijgen ook de voorzitter van het directiecomité, François Possemiers, en zijn drie directeurs de nieuwe bevoegdheid.

De CREG verwachtte de publicatie al verschillende keren. De beslissing tot het toekennen van politiebevoegdheden aan leden van de CREG werd genomen via een wet van eind 2008. Daarna volgende nog een koninklijk besluit dat uiteindelijk uitgemond is in een mb. (belga/ep)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!