Maandag wordt gestart met de tweede fase van de werken voor de tramlijnverlenging van Deurne naar Wijnegem. Dat is een maand vroeger dan gepland. De werken kaderen in Brabo 1, het eerste openbaarvervoerproject van het Masterplan 2020 dat in uitvoering is.
Om de bereikbaarheid te garanderen, gebeuren de negen maanden durende werken in deelfasen. De tweede fase bestaat uit het gedeelte August Van De Wielelei, tussen de Ruggeveldlaan en de Krijgsbaan/Houtlaan en het gedeelte Ruggeveldlaan, tussen de Ertbruggelaan en het Wim Saerensplein.
In de eerste deelfase, die 5,5 maand zal duren, wordt er gewerkt aan de noordkant van de August Van De Wielelei en aan de westkant van de Ruggeveldlaan. Op de August Van De Wielelei wordt de Ivan Maquinaylei, de Zwarte Arendlaan, de Arendshoflaan en de Haviklaan afgesloten. Het verkeer kan in beide richtingen over de zuidkant van de August Van De Wielelei blijven rijden.
Op de Ruggeveldlaan worden de Venneborglaan, de Versmissenlaan en de beide toegangen naar het Wim Saerensplein afgesloten. Het verkeer op de Ruggeveldlaan kan nog enkel noordwaarts richting Ter Heydelaan rijden. Het verkeer zuidwaarts wordt omgeleid over de Alfons Schneiderlaan.
Na voltooiing van de eerste deelfase volgt de zuidkant van de August Van De Wielelei en de oostkant van de Ruggeveldlaan. Deze werken duren ongeveer 3,5 maand. (belga/lpb)


