45 miljoen extra gevraagd voor opvang asielzoekers

bewaar artikel
Door: redactie
20/03/10 - 08u10
Staatssecretaris voor Maatschappelijke Integratie Philippe Courard (PS)

Staatssecretaris voor Maatschappelijke Integratie Philippe Courard (PS) vraagt 45 miljoen extra om de crisis in de asielopvang onder controle te krijgen, bericht De Morgen zaterdag. Het bedrag wekt volgens de krant beroering in de federale regering: 45 miljoen is gelijk aan de helft van de beschikbare ruimte voor bijkomend beleid.
 
"We hebben dat geld echt nodig om bijkomende opvangplaatsen te creëren, nieuw personeel aan te werven en de oplopende hotelkosten te dekken", zegt de woordvoerder van Courard in de krant. Door de plotse toevloed van Albanese asielzoekers uit Macedonië en Servië "rijzen de hotelkosten echt de pan uit".
Al maandenlang slapen er iedere nacht meer dan duizend asielzoekers in een hotel bij gebrek aan plaats in de reguliere opvangcentra. Voor meer dan 2.000 asielzoekers, onder wie 760 kinderen, was er sinds oktober zelfs geen slaapplaats meer op hotel, schrijft De Morgen.
 
Vorig jaar kregen Fedasil en de Regie der Gebouwen al 76 miljoen euro extra om 5.000 opvangplaatsen bij te bouwen, maar daarvan zijn er nog maar 1.300 effectief gerealiseerd. (belga/mvdb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!