Treinramp Halle: 300 mensen in stille optocht in Bergen

bewaar artikel
Door: redactie
20/02/10 - 18u16

Ongeveer 300 personen hebben in de straten van Bergen meegelopen in een stille mars ter nagedachtenis van de slachtoffers van de treinramp in Halle en van een grote brand in een Bergens sociaal woningblok in 2003. De mars was georganiseerd door een burgercomité.

De deelnemers vertrokken rond 13 uur op de Grote Markt van Bergen en trokken zo naar het station. Daar brachten ze hulde aan de slachtoffers van het treinongeval en van de brand in de sociale woningen van 'Mésanges', waarbij zeven jaar geleden zeven mensen om het leven kwamen.

Geld voor veiligheid, niet voor station

De organisatoren van de mars vragen dat er "geen euro meer wordt geïnvesteerd in een nieuw luxestation alvorens het automatische remsysteem op heel het spoorwegennet is geïnstalleerd". In Bergen bestaan plannen voor de bouw van een nieuw station. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!