Politie: "Enkel parlement kan krachtdadig optreden"

bewaar artikel
Door: redactie
2/02/10 - 17u45

Vakbond ACV Openbare Diensten zegt dat de maatregelen die minister van Binnenlandse Zaken Annemie Turtelboom (Open Vld) vandaag aankondigde tegen het geweld tegen politiepersoneel, niet voldoende zijn. "Enkel het parlement kan een krachtdadig optreden bieden", aldus Jan Adam, secretaris van het ACV. "De goede bedoelingen van de minister ten spijt, stellen we vast dat het probleem hiermee niet afdoende kan worden opgelost. "Enkel het parlement kan een antwoord bieden. Door wetgevend werk moeten de daders die agressie plegen tegenover het politiepersoneel, veel zwaarder worden aangepakt. Het is onaanvaardbaar dat deze criminelen enkele uren na hun aanhouding terug op vrije voeten zijn."
 
Gevangenis
Adam verwijst naar het huidige wetsvoorstel van senator Dirk Claes (CD&V), dat volgens hem niet ver genoeg gaat. "Het biedt geen oplossing voor het probleem dat criminelen enkele uren nadat ze een misdrijf plegen, al terug op straat staan", zegt hij. "De wet moet zo geschreven worden dat ze onmiddellijk in de gevangenis terechtkomen."
 
Massa
Ook vindt Adam dat moet rekening gehouden worden met het 'collectieve gegeven'. Er moet met andere woorden beter kunnen ingegrepen worden als een massa op straat komt na een arrestatie. (belga/lpb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!