UPDATE
Het treinstel dat gisteravond stilviel tussen Brussel en Gent omwille van een geknakte bovenleiding is geëvacueerd. Dat meldt Kristien Berckmans van Infrabel. Er zaten zowat duizend passagiers in het treinstel toen de bovenleiding het iets voor 20 uur begaf ter hoogte van Welle. Omdat het licht en de verwarming in de trein waren uitgevallen, kwam de Civiele Bescherming ter plaatse. Zij deelde warme dranken en dekens uit.
Overgestapt
Het duurde tot 22 uur vooraleer de trein volledig kon worden geëvacueerd. De passagiers stapten over op een dieseltrein en zijn omstreeks 22.30 uur gearriveerd in Gent-Sint-Pieters. Ook daar worden ze opgewacht door de Civiele Bescherming.
Vandaag nog hele dag hinder
De treinverbinding tussen Gent en Brussel zal vandaag nog een hele dag hinder ondervinden. "Een spoor is vrijgemaakt en op het traject geldt ter hoogte van het incident een snelheidsbeperking waardoor de ochtendspits er moeilijk verloopt", zegt nog Kristien Berckmans.
"In de loop van de dag kan dat vrijgemaakte spoor opnieuw gesloten worden, maar tegen de avondspits zal er opnieuw een spoor open zijn", aldus de woordvoerster. Hoeveel de vertragingen op het traject tussen Gent en Brussel vandaag kunnen bedragen, is volgens Berckmans moeilijk in te schatten.
Probleem oplossen
Infrabel werkt naar eigen zeggen de hele dag om de problemen van op te lossen. "Ook het hele weekend zal er gewerkt worden", zegt Berckmans. Ze hoopt dat de hinder tegen maandag opgelost is. (belga/eb)


