Vier procent van Mechelse chauffeurs blaast positief

bewaar artikel
Door: redactie
24/12/09 - 14u58

Met Kerstmis in het verschiet maakt de lokale politie van Mechelen een tussentijdse balans op van de BOB-eindejaarscampagne. Van de 2.519 gecontroleerde bestuurders legde 96 procent een negatieve ademtest af. "Sinds de start van de campagne op 27 november heeft de Mechelse politie 2.519 bestuurders onderworpen aan een ademtest. Hiermee levert het korps, halverwege de campagne, een aanzienlijke bijdrage aan het federale streefcijfer van 180.000 uit te voeren controles", vertelt burgemeester Bart Somers (Open Vld).
 
De controles werden georganiseerd op verschillende plaatsen op het Mechelse grondgebied, zowel op de grote invalswegen als in het stadscentrum. Ze gingen door op verschillende tijdstippen, zowel overdag als 's nachts. Zo'n 45 bestuurders legden een positieve ademtest af en hadden dus meer dan 0,8 promille alcohol in hun bloed. Veertien daarvan moesten hun rijbewijs onmiddellijk voor vijftien dagen afgeven, 31 bestuurders moesten hun rijbewijs inleveren voor zes uur. Bij 38 bestuurders gaf het ademtesttoestel een alarmindicatie omdat zij tussen 0,5 en 0,8 promille alcohol in het bloed hadden. Zij dienden hun rijbewijs voor drie uur in te leveren.
 
"De alcohol- en snelheidscontroles van de lokale politie Mechelen passen in het lokale verkeershandhavingsplan en in de BOB-eindejaarscampagne", stelt burgemeester Somers. "Deze controles worden in de zeer nabije toekomst herhaald, dit zowel overdag als 's nachts, op weekdagen en in het weekend." (belga/lpb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!