Verdachte van moord in Brussels park door Spanje uitgeleverd aan België

bewaar artikel
Door: redactie
12/12/09 - 11u18

De 25-jarige Marokkaan die ervan verdacht wordt betrokken te zijn bij de moord op een 31-jarige Oekraïner in juni in het park vlakbij de Sint-Michiels- en Sint-Goedelekathedraal in Brussel, is in de loop van de voorbije week door Spanje aan België uitgeleverd. Dat meldt de Spaanse krant Diario de Mallorca. Francisco G.N. werd op 10 november door Belgische en plaatselijke politieagenten ingerekend in Palma, de hoofdstad van het Spaanse eiland Mallorca.
 
Ondergedoken op Mallorca
G.N. was naar het eiland gevlucht toen hij vernam dat de twee kompanen die eveneens bij de moord betrokken waren, hem bij de politie hadden verlinkt. Hij leefde er ondergedoken met zijn gezin, maar kon door de politiediensten opgespoord worden.
 
Keukenmes geleverd
De 25-jarige man bekende bij de moord aanwezig te zijn geweest, maar minimaliseert zijn aandeel. Hij werkte in juni als kok in een Brussels hotel. Hij bekende voor het keukenmes te hebben gezorgd waarmee Ilya Skipor de keel werd overgesneden. Volgens de man had het slachtoffer de vriendin van een van zijn vrienden lastiggevallen.
 
Lesje leren
Samen met nog een andere kennis zouden ze de Oekraïner een lesje leren. Het mes was enkel bedoeld om hem af te schrikken. Het liep echter uit de hand, Skipor werd de keel overgesneden en bloedde dood. G.N. zegt dat hij enkel op de uitkijk stond en zeker niet de fatale messteken toebracht. (belga/eb)

Jouw mening telt !

Meld je aan of registreer je om een reactie te plaatsen!