UPDATE
Vijf studenten van de linkse politieke organisatie Comac hebben het in Leuven aan de stok gekregen met leden van de Vlaams-nationalistische studentenvereniging NSV. Eén hen raakte daarbij ernstig gewond en diende klacht in. Dat meldt Comac.
Student filmt incident
Volgens het Comac speelde het incident zich eerst af op de Oude Markt. Naar eigen zeggen maakten de studenten zich er vrolijk over de lintjes en petjes van het NSV toen ze plots werden aangevallen door Hans Verreyt, Booms gemeenteraadslid voor het Vlaams Belang en voormalig NSV-voorzitter. Verreyt zou een student bij de keel gegrepen hebben, waarop een schermutseling ontstond. Het hele gebeuren werd gefilmd door een andere student, maar toen dat werd opgemerkt, zou Verreyt op die student zijn afgestormd, de camera hebben afgenomen en weggelopen zijn.
Vechtpartij
De Comac-studenten gingen op zoek naar hun camera en kwamen in de Tiensestraat opnieuw de NSV'ers tegen. Omdat Verreyt niet te zien was, vroegen de studenten aan hen hun camera terug. Maar net op dat moment werden ze naar eigen zeggen in de rug aangevallen. Eén van hen kreeg een klap op de neus, een tweede werd op grond geduwd en kreeg verschillende trappen. De jongeman hield er een lichte hersenschudding, een zwaar gekneusde pols en schouder, en verschillende gekneusde ribben aan over.
Klacht ingediend
De slachtoffers hebben klacht ingediend bij de Leuvense politie. Die bevestigde het bestaan van de klacht, maar omdat er op de avond zelf geen politie-interventie was, kon zij geen verdere informatie geven.
Klacht Verreyt
Verreyt benadrukt dat hij niet betrokken was bij de latere incidenten waarbij een gewonde viel. "Ik wist niet dat het om leden van de linkse studentenvereniging Comac ging. Daarom heb ik ook klacht ingediend tegen onbekenden", aldus Verreyt. Sinds hij voorzitter van het NSV werd, is hij geregeld lastiggevallen. Daarom dient hij sindsdien klacht in bij de politie of de procureur des Konings voor het geval het incident nog een staartje krijgt. Nadat de NSV'ers de pet terugkregen, is Hans Verreyt naar eigen zeggen naar huis gegaan. Hij was niet betrokken bij het tweede incident waarbij iemand gewond geraakt is.
Ook Hans Verreyt heeft naar aanleiding van het incident klacht ingediend. De gewezen NSV- en Vlaams Belang Jongeren-voorzitter benadrukt voorts dat hij niet betrokken was bij de latere incidenten waarbij een gewonde viel. (belga/vsv/lb)


